Ogrodzenia domów

Ogrodzenia domów
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Od zawsze płot czy mur służyły do ogrodzenia domów, a nawet państw. Płot pełni funkcję odgrodzenia, stwarza też atmosferę bezpieczeństwa wokół domu. Z czego jednak zbudować ogrodzenie? To zależy przede wszystkim od finansów, jakie chcemy na ten cel przeznaczyć oraz od indywidualnego gustu.

Polacy coraz częściej korzystają z naturalnych produktów przy budowie zarówno domu, jak i elementów składających się na jego otoczenie. Najczęstszym rodzajem produktów, z jakich stawiamy płot są drewno oraz metal.

W przypadku ogrodzeń drewnianych należy pamiętać o konieczności impregnacji czy ochronie przed wilgocią i pleśnią. Jeśli chodzi o ogrodzenia metalowe występują one w postaci drogich ogrodzeń kutych, ale także w postaci siatki. Nadal najpopularniejszym – ale i najtańszym i najłatwiej dostępnym – sposobem na ogrodzenie jest metalowa siatka.

Zielono mi!

Częste zmienianie kolorów w mieszkaniu nie jest jeszcze w Polsce popularne. Pozwalają sobie na to tylko ludzie, którzy albo sami potrafią pomalować wnętrza, albo których stać na zatrudnienie malarzy.

Tymczasem jak dowodzą psychologowie i terapeuci otaczające nas barwy mają niebagatelny wpływ na nasz aktualny nastrój i samopoczucie. Przyczyniają się one do wzrostu i spadku energii z jaką realizujemy kolejne przedsięwzięcia.

Za idealny kolor ścian w sezonie letnim uznaje się zieleń. Przypomina ona przyrodę budząca się do życia, rozjaśnia i rozwesela mieszkanie. Jej zestawienia z barwami chłodnymi i kremowymi dają zaskakujące efekty. Zieleń należy do barw stonowanych, dlatego nie tylko doskonale pobudza, ale i relaksuje.

źródło: http://www.mojemieszkanie.kobieta.pl

Inne wpisy o architekturze oraz nieruchomościach:

Posted by:

admin

Related articles

Back to Top