Ile za mieszkanie?

Ile za mieszkanie?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Ile za mieszkanie?

Przy kupnie nowego mieszkania decydującą rolę odgrywa cena. Trzeba dokładnie rozeznać się czy nie jest ona za wysoka i czy standard kupowanego lokalu jej odpowiada.

Od czego może ona zależeć? By oszacować prawdziwą wartość konkretnego mieszkania powinniśmy obejrzeć kilka lub kilkanaście innych. Tylko w porównaniu z nimi zorientujemy się czy żądana przez sprzedającego kwota jest odpowiednia.

Na cenę kupowanego mieszkania oddziałuje kilka czynników. Są to przede wszystkim: lokalizacja (im bliżej centrum, tym drożej), bliskość środków komunikacji miejskiej, otoczenie, rozkład mieszkania, wysokość czynszu, winda w budynku czy wreszcie materiał z jakiego zbudowano blok.

 

Samemu czy przez pośrednika? To pytanie zadają sobie ci, którzy w najbliższym czasie zamierzają kupić mieszkanie.

Skorzystanie z usług agencji nieruchomości to poważny wydatek. Zwykle żąda ona prowizji w wysokości 2-5% wartości mieszkania. Pamiętać trzeba jednak, aby nigdy nie płacić pośrednikowi za samo pokazanie lokalu lub za podanie jego adresu.

Kupowanie mieszkania na własną rękę jest tańsze (omija się prowizję agencji) lecz trudniejsze. Znalezienie właściwej ofert przysparza niejednokrotnie wielu problemów. Poza tym sami zadbać musimy o wszystkie formalności.

Inne wpisy o architekturze oraz nieruchomościach:

Posted by:

admin

Related articles

Back to Top