Cynkowanie galwaniczne

Cynkowanie galwaniczne
2 votes, 3.00 avg. rating (63% score)

Cynkowanie galwaniczne (4)Cynkowaniem określa się grupę różnorodnych prac, których celem ma być pokrycie wybranych artykułów warstwą cynku. To ona chroni przedmioty przed często występującą korozją, wywoływaną głównie przez wodę oraz powietrze. Metody cynkowania wykorzystuje się w licznych branżach i gałęziach przemysłu, przede wszystkim w przemyśle samochodowym oraz budowlanym.

Stal, na której przeprowadzone zostanie Cynkowanie galwaniczne bądź cynkowanie natryskowe, staje się kilka bądź kilkanaście razy bardziej odporna na korozję. Wynika to z niewielkiego potencjału standardowego cynku, który jest elektroujemny. Tym samym posiada gorsze właściwości od żelaza, dlatego należy pokrywać go warstwą cynku. Nawet jeśli po pewnym czasie wystąpią w niej pewne ubytki, zabezpieczenie dalej będzie prawidłowo działać.

Oczywiście specjaliści budowlani i inni fachowcy doskonale znają rozmaite metody cynkowania i potrafią je wykorzystywać. Dzięki temu tworzone i stosowane przez nich elementy zawsze wykazują się wysoką trwałością.

Inne wpisy o architekturze oraz nieruchomościach:

Posted by:

admin

Related articles

Back to Top